+90-212-251 44 21 info@turyol.com

Boğaz Ve Ada Turları

Boğaz Ve Ada Turları

Boğaz Turları

Avrupa ile Asya kıtalarını birbirinden ayıran doğal sınırlardan biri olarak kabul edilen İstanbul Boğazı, aynı zamanda uluslararası su yoludur. İstanbul boğazının kıyıları tarih boyunca pek çok uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır.İstanbul’u ziyaret edenler için Boğaz turu mutlaka yapılması gereken bir etkinliktir. Boğaz’ın güzelliklerini, tarihi yapılarını denizden keşfederken, aynı zamanda deniz havasını solumak müthiş bir atmosfer oluşturmaktadır. 

Eminönü, Üsküdar, Kadıköy ve Bakırköy İskelelerimizden tarifeli olarak yaptığımız ve herkesin katılımına açık  olan, İstanbul Boğazının görsel zenginliği eşliğinde zamanın keyifle geçtiği tarifeli boğaz turlarımıza her zaman katılabilirsiniz.

TURSAB ile yapılan Protokol ile belgelendirilen gemilerimizle, TURSAB bünyesinde bulunan turizm acenteleri tarafından İstanbul’a getirilen turist grupları yaklaşık %90’ı için, Boğaz Turları ve  Ada Turları düzenlenerek ülkemizin tanıtımına katkı sağlamaktayız.Her mevsimi ayrı bir güzellik sunan Boğaz, Nisan ayı sonu ile Mayıs ayı ortalarında açan erguvanlar ile adeta renk cümbüşüne dönüşmekte ve mutlaka görülmesi gereken bir hale dönüşmektedir.

Boğaz turu esnasında; Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Boğaziçi Köprüsü, Savarona Yatı, Rumeli Hisarı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Anadolu Hisarı, Kuleli Askeri Lisesi, Beylerbeyi Sarayı, Kız Kulesi bütün güzellikleri ile karşımıza çıkmaktadır.

 

Galata Kulesi

Topkapı Sarayı
Kız Kulesi

 

Dolmabahçe Sarayı

Ortaköy Camii
Rumeli Hisarı

 

Anadolu Hisarı ve Yalılar 

Kuleli Askeri Lisesi
Beylerbeyi Sarayı


Adalar, Prens Adaları, İstanbul Adaları ya da Kızıl Adalar; İstanbul'un Anadolu Yakası'nın güney kıyılarının açıklarında, Marmara Denizi'nin kuzeydoğu kesiminde yer alan ve kısaca Adalar olarak anılan takımadadır. Büyüklü küçüklü 9 ada ve kıyıya yakın iki kayalıktan oluşur. İstanbul’a yakınlık sırasına göre Kınalıada, Burgazada, Kaşıkadası, Heybeliada, Büyükada ve Sedefadası’nda yerleşim vardır. Diğer adalardan Sivriada, Yassıada, Kaşık Adası ve Tavşan Adası'nda ise sürekli ve düzenli yerleşim bulunmamaktadır. Ayrıca Kınalıada ile Anadolu Yakası arasında Vordonos Kayalıkları olarak adlandırılan eski ada kalıntıları bulunmaktadır.

İstanbul’a yakınlık sırasına göre, Adalar arasında en popüler ve gezilip görülmesi gerekenler arasında Kınalıada, Burgazada, Heybeliada ve Büyükada başta gelmektedir. Kınalıada’da; Kınalıada Camii, Hristos Manastırı ve Kilisesi,Panayia Rum Ortodoks Kilisesi ve Ermeni Kilisesi gibi tarihi yapılar görülebilecek yerlerdir.

Burgazadası’nda; Burgazadası Camii, Aya Yani Kilisesi, Hristos Manastırı ve Sait Faik Abasıyanık Müzesi görülecek yerler arasındadır.

Heybeliada’da; Triada Manastırı ve Kilisesi, Aya Yorgi Uçurum Kilisesi, Sanatoryum, İsmet İnönü Köşkü ve Hüseyin Rahmi Gürpınar evi görülmesi gereken yerler arasındadır.

Büyükada da ise; Hamidiye Camii, Rum Yetimhanesi, Aya Yorgi Rum Manastırı ve Reşat Nuri Güntekin evi görülebilir.
 

Hamidiye Camii – Büyükada
 


Aya Yorgi Manastırı – BüyükadaRum Yetimhanesi – Büyükada